Louis Lieverse over de nieuwe NHG-Standaard DM2; wat nu?
Louis Lieverse (Internist vasculair geneeskundige, Maxima MC Eindhoven) vertelt in de video over de gezamenlijke richtlijn van de huisarts en internist.In november 2021 is de NHG-Standaard Diabetes mellitus type 2 herzien. Hierin is een behandelstappenplan voor patiënten met een zeer hoog risico op hart- en vaatziekte toegevoegd.
Louis Lieverse vertelt in de video (6:38) over de gezamenlijke richtlijn van de huisarts en internist. Hij is internist vasculair geneeskundige in het Maxima MC te Eindhoven. Onderwerpen die aan de orde komen zijn:
- Wat verandert er in de nieuwe NHG-Standaard Diabetes mellitus 2? (0:19)
- Hoe ziet het nieuwe stappenplan eruit? (0:54)
- Wie zijn de patiënten met een hoog risico op hart- en vaatziekten? (1:43)
- Wat voor gevolgen heeft dit voor de huisartsenpraktijk? (2:18)
- Praktische tips en adviezen voor in de praktijk (2:57)
- Waar op te letten? (4:42)
Voor praktische informatie over SGLT2-remmers is er het boekje “SGTL2-remmers in de richtlijnen” Blader het boekje online door, of vraag het direct aan.
De herziene NHG-Standaard Diabetes mellitus type 2 kunt u hier bekijken: https://richtlijnen.nhg.org/standaarden/diabetes-mellitus-type-2
Aanbevolen voor jou
Richtlijn diabetes in de praktijk; verzameling artikelen, nascholingen en materialen
PC-NL-103683